„Turiștii” ăștia…

Ținând cont că vremea a fost destul de bună weekendul ce tocmai a trecut, am luat camera și am ieșit la o plimbare crezând că voi prinde măcar o poză care merită păstrată… Dar ce se întâmplă când un tip blond se plimbă agale, cu o cameră în mână, uitându-se „pe pereți”?

Păi, în primul rând am fost întrebat de către un individ care s-a ridicat de pe scaunul șoferului scoțând capul pe geamul mașinii cât costă poza, apoi, la întâlnirea unui grup compus din persoane din 2 generații diferite, am avut ocazia să aud două reacții diferite, dar prea cu voce tare, de parcă nu-i înțeleg. Prima reacție a fost a generației noi „zi-i fată să-ți facă o poză”, ca mai apoi, cei mai în vârstă să exclame degajați „eh, e vreun turist”…

În concluzie, eu sunt un turist în Bacău, de vreo 19 ani și câteva luni!

IMG_0763

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *