Cupa presei la tir

Miercuri la ora 10 a avut loc evenimentul organizat de IPJ, „Cupa presei la tir”. Total nepregătit (doar cu câteva experiențe cu pistoale de airsoft), am mers și eu, conștient că voi fi cel mai tânăr participant.
Ajuns acolo trebuia să mă legitimez… cu cartea veche de identitate (pe motiv că nu am schimbat-o încă). Am fost, pe urmă, duși cu toții în poligon, ni s-a făcut instrucția celor ce nu au mai tras niciodată cu o armă de foc, am fost martorii unei demonstații de rezistență a unui geam antiglonț șiii… Să înceapă „distracția”!!

IMG_5866

Împărțiți în grupe de câte 3, am tras cu un pistol Carpați în ținte fixate la (dacă țin bine minte) 15 metri cu 6 gloanțe. Punctajul maxim a fost de 60 de puncte, iar eu am reușit să fac 43 ocupând astfel ultimul loc de pe podium! Clasamentul podiumului este:
1. Marius Fundulea
2. Marius Curucli
3. Adrian Grăjdeanu

cupa presei la tir

Mai jos aveți câteva poze (mulțumesc lui Răzvan Bibire pentru poza cu mine)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *