Am aproape o lună de când am trecut de pe roțile tramvaiului/autobuzului/troleibuzului/metroului pe roțile bicicletei și aproape zilnic iau parte la traficul Bucureștiului în orele de vârf. O parte dintre cunoscuți mi-au zis că fac o mare greșeală dacă merg mai mult cu bicicleta prin trafic, că sunt expus unui risc foarte mare și, cel mai important: șoferii nu suportă și chiar șicanează bicicliștii.
Sau, mai exact, traficul de vineri 13 a fost într-adevăr resimțit în ziua ce tocmai a trecut. În drum spre a-mi primi, după mai bine…
După cum muuulți știți, fostul primar al Bacăului, Dumitru Sechelariu s-a stins din viață într-o clinică din Viena. Ei bine, azi, Marți 19 februarie, a…