Anul școlar 2012-2013
Mâine începe anul școlar 2012-2013 (sincer nu prea îl aștept), iar la Colegiul Vrănceanu festivitatea de deschidere are loc la ora 9.
Am, ce-i drept, așteptări de la anul acesta școlar, dar toate aceste așteptări sunt strict legate de voința proprie astfel că, dacă vreau ceva, trebuie să-l obțin singur (din proprie experiență)
Acum (presupun) motivul principal pentru care am deschis acest subiect este să „fac reclamă” colegiului. Am observat că mulți îmi accesează blogul prin intermediul motoarelor de căutare cu termeni de genul „C.N. Gheorghe Vrănceanu” sau „blog vranceanu”, etc, astfel că țin să vă reamintesc ce am menționat în pagina „About” că nu voi scrie aici absolut tot ce se întâmplă în liceu atâta timp cât nu mă privește (și nu am cu ce să fac nici poze – pentru că din câte am auzit asta așteptați – mai ales acum când camera mi-a murit după ce m-a servit cum trebuie timp de mai bine de 4 ani).
Așa că, dacă doriți ceva mai puțin piperat (a, da, urmează să cenzurez și posturile precedente din motive de siguranță personală) și mai „complet” despre evenimentele din Vrănceanu, vă recomand să luați în vedere 2 alte pagini dar vă aștept și pe aici dacă doriți să auziți o părere „din interior”:
1. cnvranceanu.ro – site-ul oficial al liceului (nu e foarte strălucit, dar merită vizitat din când în când)
2. facebook.ro/cnvranceanu – presupun că nu mai trebuie menționat cum stă treaba (aici apar vești mai proaspete, mai multe și mai repede, deci recomand).
Post Scriptum: în caz că nu ați observat deja, am adăugat un buton de Share la blog astfel că puteți „shărui” posturile…
Baftă!