Concert Pavel Stratan | Maya Caffe
Seara trecută a avut loc un concert în Maya Caffe, cu protagonist, moldoveanul Pavel Stratan. După întârzierea oarecum așteptată, acesta și-a făcut apariția, și, puțin după ora 10, concertul a început. Vocea sa a încântat un număr destul de redus de spectatori (prețul fiind puțin cam piperat), dar în afară de o problemă cu zgomotul, totul a decurs normal. Dintre melodiile interpretate, amintesc „Eu beu”, „M-am născut de ziua mea” și chiar o melodie de-a fiicei lui, Cleopatra, și anume „Ghiță”.
Concertul a fost ok, după părerea mea, Pavel este o persoană cu un nivel intelectual și de bun simț MULT superior pseudo-artiștilor români și sper să îl văd din nou. Va apărea un articol despre acest concert mâine (sau… mă rog.. azi), pe site-ul Radioului…
Așa că le urez noapte bună ochilor mei cere tind să cadă în gură …
